İddaa Sistem 3 4 Nedir? Nasıl Oynanır? Hesaplama

Merhaba iddaacılar,
İddaa oyununda bulunan tüm sistem çeşitlerini yazmaya devam ediyoruz. Hepsini tek tek yazıp anlatacağız. Bugün sırada sistem 3 4 var. İddaa sistem 3 4 nedir, sistem 3 4 nasıl oynanır? Sistem 3 4 hakkında aklınıza takılan ne kadar soru varsa hepsinin cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Kupona nasıl işaretlendiğinden oran hesaplamasına, kaç maç tutarsa para alabileceğinize hepsini resimli anlatım ile sizlere hazırladık.

sistem 3 4, iddaa sistem 3 4 hesaplama, iddaa sistem 3 4 nedir?, sistem 3 4 kaç para?, sistem 3 4 nasıl oynanır?, sistem 3 4 ne kadar?

İlk olarak sistem 3 4 nedir, mantığı nasıldır açıklayalım. Sistem 3 4 oynayanlar genelde tek maçtan yatmak istemeyenlerdir. İddaa oynayanların başına çok sık gelir. 4 maçlık kupon yaparsın gider tek maçtan yatar. İşte bunu yaşamamak için bu sistem çeşidini oynayabilirsiniz. Nasıl oynandığına gelecek olursak 2 çeşidi vardır. Biri 1 bankolu sistem 3 4, diğeri bankosuz sistem 3 4.

Bankosuz sistem 3 4: Sistem 3 4’ü bankosuz oynamak istiyorsanız seçtiğiniz maçların hepsi mbs3 olmalı. Eğer bir tanesi bile mbs4 ise bankolu oynamak zorundasınız.

Bankolu sistem 3 4: Bunun için 1 banko maç seçip yanına da 4 tane normal maç tahmini yazıyorsunuz. Burada mbs önemi yok. İster mbs3 olsun isterseniz mbs4 olsun, karışıkta olabilir.

Sistem 3 4 Kupona Nasıl İşaretlenir?

4 maçımızı normal şekilde kodlayıp en altta bulunan sistem bölümünden 3 ve 4 kutucuklarını işaretlememiz yeterlidir. 1 bankolu sistem 3 4 oynayanlarda ekstradan 1 banko maç yazacakları için sadece o maçın kolonunda bulunan “B” kutucuğunu işaretlemesi yeterlidir. Geri kalan kısımlar aynıdır. Bu arada aşağıda bulunan misli bölümünü de unutmayın. Eğer sistem 3-4’ü 1 misli oynayacaksanız “1”, 2 misli oynayacaksanız “2” işaretliyorsunuz.

sistem 3 4 nedir?, sistem 3 4, sistem 3 4 nasıl işaretlenir?

Sistem 3 4 Hesaplama

İddaa da sistem hesaplamaları biraz karışık gibi durur. Ama aslında öyle değildir. Hesaplamanın mantığını çözünce çok kolaydır. Sistem 3 4 nasıl hesaplanır öğrenmek isteyenler için bir kupon hazırladık ve bunun üzerinden bir maç yatarsa ne olur, kaç maç tutması lazım gibi sorulara da cevap vereceğiz. Örnek kuponumuzu bankosuz oynadık. Yani seçtiğimiz tüm maçlar mbs3. Siz kuponu yatırdığınızda kupon otomatik olarak sistem içerisinde aşağıda göreceğiniz kombinasyonlarda ayrı ayrı kuponlara dönüşür. Orta okul veya liseden hatırlayanlar vardır matematik derslerinde kombinasyon konuları işlenirdi. Tamamen aynı mantıktır. Yazdığınız 4 maç kendi içerisinde 3’lü kombinasyonlara ayrılır. Daha kolay anlaşılması için aşağıda örneğimizi verdik.

İlk resimde oynadığımız 4 maçın tamamı görüyorsunuz. Hemen üstteki resimde ise bu 4 maç 3 maçlık kuponlara dönüşmüş halde. Sistem 3 4’ten para kazanmanız için en az 3 maçınızın tutması gerekiyor. Bu şekilde olduğunda aldığınız parayı hesaplamak için tutan maçlarınızın oranlarını çarpmanız yeterlidir. Tüm maçlarınız tutarsa zaten kuponun altında bulunan kazancı alıyorsunuz. Yani yukarıdaki gibi tüm ayrı kuponların toplamını.

Sistem 3 4 Ne Kadar? Kaç Para?

Sistem 3 4’ün fiyatı 5 TL’dir. İsteyenler kazancını arttırmak için 2 misli oynayıp 10 TL yatırabilirler.

Normal kupon oynamaktan çok daha mantıklıdır. Örneğin yukarıda verdiğimiz kuponu normal kupon olarak oynasaydınız bir maçtan kuponunuz yatacaktı yani hiç para alamayacaktınız. Bir de maçlarınızın hepsi tuttuğunda sadece 4 maçın oranlarının çarpımını alıyorsunuz. Ama sistem 3 4 oynadığınızda hem bu maçın çarpımlarını hem yukarıda gördüğünüz 3 maçlık kuponların bedelini alıyorsunuz. Eğer biz yukarıdaki kuponu normal oynasaydık ve maçlarımızın hepsi tutsaydı 37,35 TL alacaktık. Ama sistem 3 4 oynadık ve maçların hepsi tuttu 98,49 TL kazanıyoruz.

 1500 TL Bonus
 1000 TL Bonus
 5000 TL Bonus
 1200 TL Bonus
 2000 TL Bonus
 1000 TL Bonus
 1000 TL Bonus
 900 TL Bonus
 900 TL Bonus
 2000 TL Bonus

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

CLOSE
CLOSE